3 رمان کوتاه (برگ باد - کسی نیست به سرهنگ نامه بنویسد - وقایع‌نگاری مرگی اعلام شده) نسخه الکترونیکی

5.0 1 (1)
ناشر چاپي: کتاب‌سرای نیک
نويسنده : گابریل گارسیا مارکز
مترجم : کاوه میرعباسی
قیمت:
14,700تومان

استفاده از فايل خريداري شده در اپليكيشن خوانا امكان‌پذير است. دانلود رايگان اپليكيشن خوانا:

معرفی 3 رمان کوتاه (برگ باد - کسی نیست به سرهنگ نامه بنویسد - وقایع‌نگاری مرگی اعلام شده) نسخه الکترونیکی

«برگ باد» نخستین رمان مارکز، روایتی چند صدایی است با پایانی باز که گوشه چشمی به نمایشنامه «آنتیگونه» سوفوکلس دارد و در آن نویسند، ضمن افشای فساد اجتماعی به شکلی استعاری، به پیشواز برخی از پرسوناژها و مضامین کلیدی «صد سال تنهایی»رفته است، که سرهنگ آئورلیانو بوئندیا و یورش ویرانگر «کمپانی موز» از آن جمله‌اند.

دیدگاه شما

John Smith
1397/05/21
گابريل گارسيا ماركز كه با شاهكار بزرگش 100 سال تنهايي شناخته مي‌شود، پايه‌گذار سبك ادبي رئاليسم جادويي است. اولين رمان او كتاب برگ باد بود كه در سال 1955 چاپ شد. این رمان، 12 سال قبل از رمان 100 سال تنهايي نوشته شده است و جوانه‌های صد سال تنهایی در آن به شکلی بارز دیده می‌شود. یکی از این جوانه‌ها به وجود آمدن و پا گرفتن سرزمین خیالی ماکوندو و دیگری آفرینش شخصیتی به نام سرهنگ آئورلیانو بوئندیاست که در رمان صد سال تنهایی شخصیت اصلی مي‌باشد.
در كتاب كسي نيست به سرهنگ نامه بنويسد ماركز با سرهنگ قصه‌اش كه همانند خود او در زمان نوشتن داستان وضعيت مالي خوبي ندارد، هم‌ذات‌پنداري كرده است. گابريل گارسيا مارکز شخصیت سرهنگ این رمان را از سرگذشت پدربزرگ‌اش که از سرهنگ‌های درگیر در جنگ‌های داخلی کلمبیا بود الگو برداری کرده‌است.
اين كتاب در سال 1961 به چاپ رسيد.
در كتاب وقايع نگاري مرگي از پيش اعلام شده (چاپ سال 1981) نيز اتفاقات در دهكده محبوب و خيالي ماركز يعني ماكوندو اتفاق مي‌افتد. اتفاقاتي كه باعث قتل پسري جوان به جرم رعايت نكردن عرف و رسوم آن دهكده مي‌باشد.