خدمتکار و پروفسور (نسخه الکترونیکی)

5.0 1 (1)
ناشر چاپي: انتشارات کتاب نشر نیکا
نويسنده : یو کو اگاوا
مترجم : شقایق نظرزاده
قیمت:
7,300تومان

استفاده از فايل خريداري شده در اپليكيشن خوانا امكان‌پذير است. دانلود رايگان اپليكيشن خوانا:

معرفی خدمتکار و پروفسور (نسخه الکترونیکی)

خدمتکار و پرفسور داستان زندگی غیر معمول 1 پرفسور ریاضی نخبه است از دریچه نگاه خدمتکاری جوان. پرفسور بر اثر حادثه‌ای با حافظه‌ای زندگی می‌کند که صرفا 80 دقیقه دوام می‌آورد. همچنان خدمتکار جوان و پرفسور هر روز از نو به هم معرفی می‌شوند. رابطه‌ای عجیب و زیبا میانشان شکل می‌گیرد. اگرچه پرفسور قادر نیست کیفیک روز‌های خود و نوع رابطه‌اش با خدمتکار و پسر 10 ساله وی را به یاد بیاورد، اما رابطه میان ساده‌ترین مقادیر عددی را به سادگی کشف می‌کند.

دیدگاه شما

John Smith
ناشناس
1397/07/17
رمان خدمتکار و پروفسور یک داستان زیبا و بسیار آرام در مورد یک پروفسور است که دچار یک حادثه شده و شرایطی عجیبی پیدا کرده است.

داستان از زبان یک زن خدمتکار جوان شروع می شود که برای کار از طرف یک آژانس به خانه ای فرستاده می شود. خانه ای که در واقع یک کلبه در یک باغ است و قبلا نه خدمتکار از کار کردن در آن سرباز زده اند و راوی همین زن جوان یعنی دهمین خدمتکار است. پروفسور حافظه ای ۸۰ دقیقه ای پیدا می کند، یعنی هر ۸۰ دقیقه همه چیز را فراموش می کند و قادر هم نیست هیچ چیز جدیدی به یاد بیاورد پروفسور استاد دانشگاه و متخصص نظریه اعداد بود. در کنار پروفسور داستان یک خدمتکار باوفا نیز دیده می شود. رمان خدمتکار و پروفسور روایت اتفاقات بین پروفسور و خدمتکار و فرزند اوست و در این میان به طریق زیبایی معادلات ریاضی برای مخاطب به تصویر کشیده شده است.

از روی این کتاب در سال ۲۰۰۶ یک فیلم هم در ژاپن ساخته شده است.